Pracownia maszyn sterowanych numerycznie CNC
Pracownia fryzjerska
Pracownia budowlana
Pracownia elektryczna
Pracownia inteligentnych systemów alarmowych
Pracownia mechaniki pojazdowej
Pracownia obróbki ubytkowej ręcznej
Pracownia stolarska

 

            

  

   

  

 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

  • Opublikowano: wtorek, 19 luty 2019 07:58

Reprezentacja Wolontariuszy z SZÓSTKI miała niewątpliwą przyjemność otrzymania zaproszenia na dzisiejszą Galę w związku z obchodzonym 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza.

Gala jest coroczną wspaniałą okazją do podziękowania w szczególny sposób wolontariuszom, którzy poświęcają swój czas i energię  na co dzień współpracując z organizacjami, instytucjami i osobami indywidualnymi oraz wyróżniają się spośród innych swą szlachetna działalnością .  Podczas uroczystości nastąpiło wręczenie nagród w konkursach: „Barwy Wolontariatu”, „Dziecięcy Piekarczyk” oraz Kocham Cię Życie . Występ uświetnił koncert w wykonaniu zespołu „Szalone małolaty” i „Szalone”.

Dla uczestników Gali dodatkową przyjemnością było spotkanie osób, które udowadniają ze zmiany miejsc zatrudnienia nie spowodowały zmian w systemie wartości i aktywności. W Ratuszu Staromiejskim spotkała się kadra naszej szkoły rozproszona po różnorodnych placówkach edukacyjnych Elbląga. Ponadto wśród uczestników wydarzenia znalazła się spora grupa naszych absolwentów działających na rzecz innych w swoich nowych szkołach. Takie spotkania są zawsze niebywałą przyjemnością dla różnych pokoleń  dla których pomaganie jest czymś absolutnie oczywistym.

Z okazji Święta Wolontariatu składam serdeczne podziękowania całej społeczności naszej szkoły na której pomoc i ofiarność zawsze można liczyć.

Lampion z dyni

  • Opublikowano: wtorek, 19 luty 2019 07:57

W roku szkolnym 2018/2019 z okazji Halloween Samorząd Uczniowski zorganizował w październiku konkurs na "Najładniejszy lampion z dyni" . Uczniowie klas gimnazjalnych wykonali bardzo ciekawe pracy. Przyznano 3 równorzędne nagrody:

Emilia Kraśniewska - III a

Dawid Baranowski - III a

Justyna Kozieł - III c

Wybór należy do Ciebie

  • Opublikowano: wtorek, 19 luty 2019 07:55

W dniu 16.10.2018r. odbył się finał konkursu Małe Formy Teatralne. Konkurs kierowany był do elbląskich gimnazjalistów, a jego celem było podjęcie tematyki uzależnień.

Uczniowie Gimnazjum nr 6 podjęli wyzwanie i przygotowali krótka formę sceniczną pt. „Wybór należy do Ciebie”. Pięcioro uczniów z kl. 3C stworzyło autorski scenariusz.  Przez wielogodzinne próby przygotowali małą formę teatralną, którą przedstawili w trakcie przeglądu konkursowego 2 października 2018r, a oprawę muzyczną wspierał uczeń Kajetan M. 

16 października na gali w elbląskim teatrze im. A.  Sewruka nasi artyści : Maja N, Oliwia K, Oliwia S, Maciek M , Michał P  i ich opiekun Anna Miazga odebrali nagrody z rąk Dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu Pani Małgorzaty Sowickiej. To była bardzo ciekawa przygoda i odskocznia od codziennej edukacji oferowanej w procesie dydaktycznym. Nasza młodzież udźwignęła trudy przedsięwzięcia!

Ciasta dla naszych pupili

  • Opublikowano: wtorek, 19 luty 2019 07:53

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Jest to okazja do docenienia naszych małych i dużych pupili. To również dobry czas do zastanowienia się nad tym, jak możemy pomóc tym najbardziej potrzebującym.

Dnia 15.10.2018r. w naszej szkole odbył się kiermasz ciast zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie i nauczyciele, panie sprzątające szkołę oraz inni pracownicy zajadali się po kątach. Niektóre łakomczuszki do stoiska z ciastem wracały po kilka razy.

Nasze młode sprzedawczynie były trochę zmęczone ale też bardzo zadowolone.

Zebraliśmy 170 zł, ale to nie koniec. Wkrótce organizujemy następną sprzedaż ciast, a może innych pyszności.

Grupa Wolontariuszy pod kierunkiem Pani Krystyny Kulli i Anny Miazgi zbierała pieniądze do puszki. Zebrali 70 zł, w sumie młodzież z CKZiU zebrała 240 zł.

Wszystkie zebrane pieniążki  Wolontariusze, dostarczą do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu.

 

Więcej artykułów…
Niezbędnik nauczyciela
Copyright (c) Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego 2018