Pracownia maszyn sterowanych numerycznie CNC
Pracownia fryzjerska
Pracownia budowlana
Pracownia elektryczna
Pracownia inteligentnych systemów alarmowych
Pracownia mechaniki pojazdowej
Pracownia obróbki ubytkowej ręcznej
Pracownia stolarska

 

            

  

   

  

 

CKZiU odwiedziła mała TOSIA

  • Opublikowano: wtorek, 19 luty 2019 08:05

22.11.2018 r. gościliśmy w naszej szkole P. Małgorzatę  Krawczyk, która jest zastępcą kierownika w elbląskim  schronisku  dla bezdomnych zwierząt OTOZ ANIMALS.

Pani Małgorzata zapoznała uczniów klas trzecich z funkcjonowaniem schroniska, problemami  z jakimi się borykają  oraz projektami, które są realizowane.  Zachęcała do współpracy w ramach wolontariatu na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wielokrotnie podkreślała  to, iż zwierzęta bezgranicznie nam ufają i nie możemy  godzić się na ich  krzywdzenie.

Towarzyszyła jej podopieczna schroniska - Tosia, mały piesek.

W czasie tego spotkania  wolontariusze oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły przekazali Pani Krawczyk zebrane pieniądze w kwocie 240 złotych oraz karmę i inne przedmioty, które są wsparciem działań na rzecz bezdomnych zwierząt. 

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach akcji  ,,Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”.

Jasełka

  • Opublikowano: wtorek, 19 luty 2019 08:04

Za oknem śnieg, na korytarzach migające na choinkach lampki tzn. że święta tuż, tuż. 

Jest 21 grudnia. Samorząd Uczniowski aby jeszcze bardziej wprowadzić nas w świąteczny nastrój przygotował krótki montaż słowno - muzyczny, w którym przedstawił nam jak obchodzone jest Boże Narodzenie na różnych krańcach świata.

Do wspólnego śpiewania kolęd przyłączyli się uczniowie i nauczyciele CKZiU. 

Na koniec Pani Wicedyrektor Sylwia Łaskowska złożyła wszystkim uczniom, pracownikom szkoły i rodzicom życzenia świąteczne.

Powiedzmy to głośno : "Nie bij mnie - kochaj mnie!", Stańmy w obronie dzieci!

  • Opublikowano: wtorek, 19 luty 2019 08:03

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu zorganizowało w naszym mieście pod patronatem WOŚP akcję Miś "Nie bij mnie- kochaj mnie!"

Głównym celem było zwrócenie uwagi na problem agresji skierowanej do dzieci i tragedii z tym związanych.

20 listopada 2018 r. po raz kolejny wolontariusze z Gimnazjum nr 6 włączyli się aktywnie w akcję promującą Prawa Dziecka poprzez  rozdawanie mieszkańcom Elbląga maskotek z hasłem " NIE BIJ MNIE  - KOCHAJ MNIE" oraz uświadamianie znaczenia akcji.

20 listopada to również dzień  corocznych obchodów wydarzenia przypominającego o szczególnej roli Polski – inicjatora uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, na świecie nazywanej Ojczyzną Praw Dziecka – w tworzeniu światowego systemu ochrony praw najmłodszych. To dzień, w którym głośniej niż zwykle mówimy o prawach dziecka, przypominając, że są one niezbywalne i należy je zawsze respektować.

Nasza społeczność kolejny raz nie była obojętną na prawa i potrzeby innych.

ŚWIADOMI, PRZEDSIĘBIORCZY, WRAŻLIWI, POMOCNI, WIELKIEGO SERCA.         

Dziękujemy!

100. rocznica odzyskania niepodległości

  • Opublikowano: wtorek, 19 luty 2019 08:01

W historii Polski, tak się składa,

Był kiedyś ponad wiek niewoli;

Jedenastego listopada

Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,

By przez szacunek dla przeszłości,

Ten dzień na zawsze, dla Polaka,

Pozostał Dniem Niepodległości.

 

W wyniku działań zaborców w latach 1772, 1793 i 1795 Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Dla Narodu Polskiego suwerenne państwo było jednak wartością najwyższą. Walka o niepodległość trwała ponad sto lat  i naznaczona była ofiarą krwi przelaną w licznych zrywach niepodległościowych oraz na polach bitewnych I wojny światowej. W końcu nadszedł ten dzień 11 listopada 1918r, zakończyła sie wojna, a Polska odzyskała Wolność.

W tym roku obchodzimy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Uczniowie klasy III b i III c Gim 6 pod kierunkiem nauczycieli przygotowali uroczystość, którego bohaterką stała się pieśń patriotyczna - tak samo jak w dawnych czasach "Polskim żołnierzom w niedoli towarzyszyły pieśni, które podtrzymywały na duchu i umilały czas spędzony z daleka od Ojczyzny".

Młodzi artyści recytowali wiersze, przedstawiali scenki, a o godz. 11:11 uczniowie klas III Gim 6, klas III i VIII CKZiU oraz wszyscy pracownicy wspólnie zaśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", hymnu, który dzisiaj 9 listopada 2018r. zabrzmiał we wszystkich polskich szkołach - "Od morza po Tatry, od Odry po Bug".

W ten sposób wzięliśmy udział w akcji REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Następnie klasy III odśpiewały wcześniej przygotowane przez siebie pieśni:

III a -  "Szara piechota"

III b - "Legiony"

III c - "Wojenko, wojenko"

w czym oczywiście pomagała im publiczność.

Wszystko to odbywało się w przepięknej scenerii przygotowanej przez uczniów klas III Gim oraz klas VIII dla dorosłych CKZi U pod kierunkiem opiekunów.

Copyright (c) Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego 2018