Pracownia maszyn sterowanych numerycznie CNC
Pracownia fryzjerska
Pracownia budowlana
Pracownia elektryczna
Pracownia inteligentnych systemów alarmowych
Pracownia mechaniki pojazdowej
Pracownia obróbki ubytkowej ręcznej
Pracownia stolarska

 

            

  

   

  

 

Wizyta - 18.04.2018

  • Opublikowano: czwartek, 10 maj 2018 08:45

W dniu 18 kwietnia 2018 roku odwiedzili nas uczniowie "Klasy z pasją". W pracowni stolarskiej pod opieką Pana Stanisława i uczniów CKZiU dzieci zmontowały z przygotowanych materiałów małe stołeczki. Po wykonaniu zadania każdy z uczniów "przetestował" swoje dzieło siadając na nim. W pracowni elektronicznej podczas krótkiej pogadaniki dzieci dowiedziały się "Dlaczego Księżyc świeci". Następnie uczniowie przystąpili do zajęć manualnych, m.in. kształtowali zdolności w posługiwaniu się szczypcami uniwersalnymi wykonując połączenia konektorowe.

Wizyta - 22.02.2018

  • Opublikowano: wtorek, 27 luty 2018 10:25

Dnia 22 lutego 2018 roku, tuż po feriach odbyła się kolejna wizyta "Klasy z pasją". Tym razem uczniowie uczestniczyli w zajęciach w pracowni stolarskiej, gdzie pod opieką Pana Stanisława i Pana Sławomira wykonywali drewniane ramki. Równolegle w pracowni elektronicznej Pan Maciej opowiadał o maszynach, które zmieniły świat. Dzieci poznały historię koła, dowiedziały się jak działa kompas i pole magnetyczne. Następnie wykorzystały tą wiedzę w ćwiczeniach praktycznych.

 

Wizyta - 21.12.2017

  • Opublikowano: wtorek, 23 styczeń 2018 08:45

W dniu 21 grudnia 2017 roku uczniowie "Klasy z pasją" po raz pierwszy uczestniczyli w zajęciach w budynku przy ulicy Saperów 14c. Dzieci w pracowni florystycznej poznawały rodzaje roślin związanych z Bożym Narodzeniem. Pod czujnym okiem Pani Ani wykonywały stroiki świąteczne wykorzystując w tym celu stare płyty kompaktowe. W tym samym czasie w pracowni informatycznej Pan Maciej zapoznawał uczniów z historią komputerów i internetu. Po zakończeniu zajęć czekała na nas miła niespodzianka w postaci prezentów przygotowanych przez dzieciaki, za które serdecznie dziękujemy.

 

Wizyta - 30.11.2017

  • Opublikowano: piątek, 08 grudzień 2017 09:10

Dnia 30 listopada po raz kolejny odwiedzili nas uczniowie "Klasy z pasją". Dzieciaki we współpracy z uczniami CKZiU zbudowały robota z klocków LEGO MINDSTORMS EDUCATION EV3. Sama budowa sprawiała naszym gościom wiele frajdy, ale najważniejsze było jego zaprogramowanie w taki sposób aby mógł się poruszać samoczynnie. Dzięki wbudowanym czujnikom robot sprytnie omijał przeszkody. Równolegle w drugiej pracowni uczniowie budowali przykładowe układy elektroniczne za pomocą zestawu edukacyjnego "Układy tranzystorowe KOMPAKT 201". Jednak największą atrakcją tych zajęć była "zabawa" z dronem. Po krótkim instruktażu dzieci samodzielnie sterowały dronem, co sprawiło im wiele radości.

 

Copyright (c) Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego 2018