Pracownia maszyn sterowanych numerycznie CNC
Pracownia fryzjerska
Pracownia budowlana
Pracownia elektryczna
Pracownia inteligentnych systemów alarmowych
Pracownia mechaniki pojazdowej
Pracownia obróbki ubytkowej ręcznej
Pracownia stolarska

 

            

  

   

  

 

Wizyta - 21.12.2017

  • Opublikowano: wtorek, 23 styczeń 2018 08:45

W dniu 21 grudnia 2017 roku uczniowie "Klasy z pasją" po raz pierwszy uczestniczyli w zajęciach w budynku przy ulicy Saperów 14c. Dzieci w pracowni florystycznej poznawały rodzaje roślin związanych z Bożym Narodzeniem. Pod czujnym okiem Pani Ani wykonywały stroiki świąteczne wykorzystując w tym celu stare płyty kompaktowe. W tym samym czasie w pracowni informatycznej Pan Maciej zapoznawał uczniów z historią komputerów i internetu. Po zakończeniu zajęć czekała na nas miła niespodzianka w postaci prezentów przygotowanych przez dzieciaki, za które serdecznie dziękujemy.

 

Wizyta - 30.11.2017

  • Opublikowano: piątek, 08 grudzień 2017 09:10

Dnia 30 listopada po raz kolejny odwiedzili nas uczniowie "Klasy z pasją". Dzieciaki we współpracy z uczniami CKZiU zbudowały robota z klocków LEGO MINDSTORMS EDUCATION EV3. Sama budowa sprawiała naszym gościom wiele frajdy, ale najważniejsze było jego zaprogramowanie w taki sposób aby mógł się poruszać samoczynnie. Dzięki wbudowanym czujnikom robot sprytnie omijał przeszkody. Równolegle w drugiej pracowni uczniowie budowali przykładowe układy elektroniczne za pomocą zestawu edukacyjnego "Układy tranzystorowe KOMPAKT 201". Jednak największą atrakcją tych zajęć była "zabawa" z dronem. Po krótkim instruktażu dzieci samodzielnie sterowały dronem, co sprawiło im wiele radości.

 

Wizyta - 30.10.2017

  • Opublikowano: czwartek, 09 listopad 2017 08:21

W dniu 30.10.2017 odbyły się drugie w tym roku szkolnym zajęcia. Ich tematyka obejmowała przyczyny powstawanie korozji oraz jej rodzaje, a także obsługiwanie obrabiarki numerycznej CNC.

Uczniowie obserwowali proces powstawania korozji na rożnego rodzaju metalach, a następnie wykonywali pamiątkowy medal z napisem  „Klasa z pasją”. Dzisiejsze lekcje przyniosły wszystkim dużo uśmiechów, ciekawych obserwacji i pozytywnych emocji.

 

Wizyta - 28.09.2017

  • Opublikowano: czwartek, 09 listopad 2017 08:21

W dniu 28.09.2017 wznowiliśmy spotkania „Klasy z pasją” po wakacyjnej przerwie. Uczniowie są „już” rok starsi, więc zwiększamy skalę trudności wykonywanych zadań.

Dziś uczniowie łączyli proste układy elektryczne, dowiedzieli się  dlaczego płynie prąd i co to jest dioda LED. Niezmienną popularnością cieszyły się zajęcia w pracowni stolarskiej, gdzie pod czujnym okiem pana Stanisława dzieci wykonywały latawce.

Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania, na które zaplanowaliśmy ciekawą tematykę. Ale o tym za miesiąc.

 

Copyright (c) Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego 2018