Pracownia maszyn sterowanych numerycznie CNC
Pracownia fryzjerska
Pracownia budowlana
Pracownia elektryczna
Pracownia inteligentnych systemów alarmowych
Pracownia mechaniki pojazdowej
Pracownia obróbki ubytkowej ręcznej
Pracownia stolarska

 

            

  

   

  

 

CKZiU odwiedziła mała TOSIA

22.11.2018 r. gościliśmy w naszej szkole P. Małgorzatę  Krawczyk, która jest zastępcą kierownika w elbląskim  schronisku  dla bezdomnych zwierząt OTOZ ANIMALS.

Pani Małgorzata zapoznała uczniów klas trzecich z funkcjonowaniem schroniska, problemami  z jakimi się borykają  oraz projektami, które są realizowane.  Zachęcała do współpracy w ramach wolontariatu na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wielokrotnie podkreślała  to, iż zwierzęta bezgranicznie nam ufają i nie możemy  godzić się na ich  krzywdzenie.

Towarzyszyła jej podopieczna schroniska - Tosia, mały piesek.

W czasie tego spotkania  wolontariusze oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły przekazali Pani Krawczyk zebrane pieniądze w kwocie 240 złotych oraz karmę i inne przedmioty, które są wsparciem działań na rzecz bezdomnych zwierząt. 

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach akcji  ,,Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”.

Jasełka

Za oknem śnieg, na korytarzach migające na choinkach lampki tzn. że święta tuż, tuż. 

Jest 21 grudnia. Samorząd Uczniowski aby jeszcze bardziej wprowadzić nas w świąteczny nastrój przygotował krótki montaż słowno - muzyczny, w którym przedstawił nam jak obchodzone jest Boże Narodzenie na różnych krańcach świata.

Do wspólnego śpiewania kolęd przyłączyli się uczniowie i nauczyciele CKZiU. 

Na koniec Pani Wicedyrektor Sylwia Łaskowska złożyła wszystkim uczniom, pracownikom szkoły i rodzicom życzenia świąteczne.

100. rocznica odzyskania niepodległości

W historii Polski, tak się składa,

Był kiedyś ponad wiek niewoli;

Jedenastego listopada

Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,

By przez szacunek dla przeszłości,

Ten dzień na zawsze, dla Polaka,

Pozostał Dniem Niepodległości.

 

W wyniku działań zaborców w latach 1772, 1793 i 1795 Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Dla Narodu Polskiego suwerenne państwo było jednak wartością najwyższą. Walka o niepodległość trwała ponad sto lat  i naznaczona była ofiarą krwi przelaną w licznych zrywach niepodległościowych oraz na polach bitewnych I wojny światowej. W końcu nadszedł ten dzień 11 listopada 1918r, zakończyła sie wojna, a Polska odzyskała Wolność.

W tym roku obchodzimy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Uczniowie klasy III b i III c Gim 6 pod kierunkiem nauczycieli przygotowali uroczystość, którego bohaterką stała się pieśń patriotyczna - tak samo jak w dawnych czasach "Polskim żołnierzom w niedoli towarzyszyły pieśni, które podtrzymywały na duchu i umilały czas spędzony z daleka od Ojczyzny".

Młodzi artyści recytowali wiersze, przedstawiali scenki, a o godz. 11:11 uczniowie klas III Gim 6, klas III i VIII CKZiU oraz wszyscy pracownicy wspólnie zaśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", hymnu, który dzisiaj 9 listopada 2018r. zabrzmiał we wszystkich polskich szkołach - "Od morza po Tatry, od Odry po Bug".

W ten sposób wzięliśmy udział w akcji REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Następnie klasy III odśpiewały wcześniej przygotowane przez siebie pieśni:

III a -  "Szara piechota"

III b - "Legiony"

III c - "Wojenko, wojenko"

w czym oczywiście pomagała im publiczność.

Wszystko to odbywało się w przepięknej scenerii przygotowanej przez uczniów klas III Gim oraz klas VIII dla dorosłych CKZi U pod kierunkiem opiekunów.

Powiedzmy to głośno : "Nie bij mnie - kochaj mnie!", Stańmy w obronie dzieci!

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu zorganizowało w naszym mieście pod patronatem WOŚP akcję Miś "Nie bij mnie- kochaj mnie!"

Głównym celem było zwrócenie uwagi na problem agresji skierowanej do dzieci i tragedii z tym związanych.

20 listopada 2018 r. po raz kolejny wolontariusze z Gimnazjum nr 6 włączyli się aktywnie w akcję promującą Prawa Dziecka poprzez  rozdawanie mieszkańcom Elbląga maskotek z hasłem " NIE BIJ MNIE  - KOCHAJ MNIE" oraz uświadamianie znaczenia akcji.

20 listopada to również dzień  corocznych obchodów wydarzenia przypominającego o szczególnej roli Polski – inicjatora uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, na świecie nazywanej Ojczyzną Praw Dziecka – w tworzeniu światowego systemu ochrony praw najmłodszych. To dzień, w którym głośniej niż zwykle mówimy o prawach dziecka, przypominając, że są one niezbywalne i należy je zawsze respektować.

Nasza społeczność kolejny raz nie była obojętną na prawa i potrzeby innych.

ŚWIADOMI, PRZEDSIĘBIORCZY, WRAŻLIWI, POMOCNI, WIELKIEGO SERCA.         

Dziękujemy!

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Reprezentacja Wolontariuszy z SZÓSTKI miała niewątpliwą przyjemność otrzymania zaproszenia na dzisiejszą Galę w związku z obchodzonym 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza.

Gala jest coroczną wspaniałą okazją do podziękowania w szczególny sposób wolontariuszom, którzy poświęcają swój czas i energię  na co dzień współpracując z organizacjami, instytucjami i osobami indywidualnymi oraz wyróżniają się spośród innych swą szlachetna działalnością .  Podczas uroczystości nastąpiło wręczenie nagród w konkursach: „Barwy Wolontariatu”, „Dziecięcy Piekarczyk” oraz Kocham Cię Życie . Występ uświetnił koncert w wykonaniu zespołu „Szalone małolaty” i „Szalone”.

Dla uczestników Gali dodatkową przyjemnością było spotkanie osób, które udowadniają ze zmiany miejsc zatrudnienia nie spowodowały zmian w systemie wartości i aktywności. W Ratuszu Staromiejskim spotkała się kadra naszej szkoły rozproszona po różnorodnych placówkach edukacyjnych Elbląga. Ponadto wśród uczestników wydarzenia znalazła się spora grupa naszych absolwentów działających na rzecz innych w swoich nowych szkołach. Takie spotkania są zawsze niebywałą przyjemnością dla różnych pokoleń  dla których pomaganie jest czymś absolutnie oczywistym.

Z okazji Święta Wolontariatu składam serdeczne podziękowania całej społeczności naszej szkoły na której pomoc i ofiarność zawsze można liczyć.

Copyright (c) Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego 2018