Pracownia maszyn sterowanych numerycznie CNC
Pracownia fryzjerska
Pracownia budowlana
Pracownia elektryczna
Pracownia inteligentnych systemów alarmowych
Pracownia mechaniki pojazdowej
Pracownia obróbki ubytkowej ręcznej
Pracownia stolarska

 

            

  

   

  

 

Pierwszy kurs - Certyfikowany operator HAAS CNC

  • Poprawiono: piątek, 14 czerwiec 2019 09:27
  • Opublikowano: piątek, 14 czerwiec 2019 09:25

W dniach od 14 maja do 3 czerwca 2019r. odbył się pierwszy kurs na „Certyfikowanego operatora Haas CNC” w Centrum Edukacji Technicznej HTEC z siedzibą w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Elblągu przy ul. Bema 54.

Szkolenie obejmowało swoim zakresem obsługę i programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie HAAS. Przeznaczone było dla wytypowanych uczniów kończących w tym roku szkołę, uczących się w zawodzie operator obrabiarek skrawających i odbywających  zajęcia praktyczne w CKZiU między innymi na tego typu maszynach.

Przypominamy, że we wrześniu 2018r. podpisaliśmy z firmą ABPLANALP z Warszawy Porozumienie w sprawie otwarcia Centrum Edukacji Technicznej HTEC – czyli pracowni wyposażonej w obrabiarki HAAS. Zadaniem Centrum jest prowadzenie szkoleń dla uczniów, a także pracowników z przemysłu metalurgicznego, jak również tych którzy planują przekwalifikować się lub zdobyć nowy zawód. Obejmuje ono swoim zasięgiem nie tylko region elbląski, ale również i kraj.

Już teraz informujemy, że wkrótce planujemy uruchomić podobne szkolenie dla osób dorosłych pracujących w zawodzie operatora czy programisty obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.

Zachęcamy do odwiedzania naszej Placówki, jak również strony internetowej www.ckziuelblag.pl gdzie można pozyskać szczegółowe informacje nie tylko o Centrum Edukacji Technicznej HTEC lecz także pełną wiedzę z zakresu kształcenia osób dorosłych.

IV Miejski Konkurs Zawodoznawczy -,,Umiejętna komunikacja drogą do sukcesu”

  • Poprawiono: środa, 13 marzec 2019 08:41
  • Opublikowano: środa, 13 marzec 2019 08:33

W dniu 8 marca w Szkole Podstawowej nr 25 w Elblągu odbył się IV Miejski Konkurs Zawodoznawczy -,,Umiejętna komunikacja drogą do sukcesu”. 

Konkurs patronatem objęło Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Celem konkursu było: zachęcenie młodzieży gimnazjalnej do planowania własnej ścieżki kariery edukacyjnej i zawodowej, kształcenie aktywności i kreatywności, wyzwalanie twórczej komunikacji międzyludzkiej, wdrażanie do dbałości o czystość i kulturę słowa, stworzenie okazji do zmierzenia się z czekającą ścieżką kariery zawodowej.

Wzięło w nim udział 11 uczniów klas VIII z 5 Szkół Podstawowych: SP 11, SP 14, SP 16, SP 18 i SP 25.

Uczestnicy musieli przedstawić prezentację wybranego zawodu, dostarczyć dokumenty aplikacyjne (CV i List motywacyjny), a następnie uczestniczyli w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej na wybrane stanowisko pracy. 

Uczniowie pojedynczo wg wcześniej ustalonej kolejności, stawali przed komisją złożoną z pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu,  kierownika praktycznej nauki zawodu z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu oraz wicedyrektora SP 25.

Musieli udzielić odpowiedzi na pytania typu: Dlaczego wybrałeś ten zawód, ten zakład pracy? Czy i w jaki sposób zamierzasz się rozwijać w tej firmie? Jak rozwiążesz trudną sytuację w pracy? itp.

Bezapelacyjnie 1 miejsce zdobył Patryk Szczepanik z SP 11, kolejne miejsca zdobyli:

2 miejsce - Oliwia Żukowska SP 25

3 miejsce - Joanna Barańska SP 18

WYRÓŻNIENIA:

Amelia Korpalska - SP 16

Katarzyna Tomczyk - SP 25

Małgorzata Paczkowska - SP 14

Zwycięzcy otrzymali wiele ciekawych nagród m.in.: drewniane szkatułki z drewna wykonane przez uczniów CKZiU, karnety na usługi fryzjerskie również w CKZiU, plecaki, kubki, książki.

Drobne upominki otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.

Nagrody zwycięzcom wręczyli: dyrektor SP 25 Pani Anna Śledzińska oraz Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu z CKZiU Pan Zbigniew Banach. 

Sponsorami nagród byli:

Rada Rodziców przy SP 25

Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu.

Patron konkursu przygotował dla uczestników oraz dla całej społeczności SP 25 wiele atrakcji: Na korytarzu szkolnym można było skorzystać z usług fryzjerskich oraz podziwiać wystawkę wyrobów uczniów.

Dziękujemy organizatorom, uczestnikom oraz ich opiekunom, osobom wspomagającym, sponsorom oraz dyrekcji szkoły za przygotowanie wspaniałej imprezy.

Zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

27 finał WOŚP

  • Poprawiono: środa, 13 marzec 2019 08:41
  • Opublikowano: wtorek, 29 styczeń 2019 08:15

W piątek 11 stycznia 2019 roku o godz. 17:00 w CKZiU zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Było to mocne, rytmiczne i humorystyczne granie oraz, a co najważniejsze, granie prosto z serca. Zagraliśmy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Właściwie to zaczęliśmy już 7 stycznia i graliśmy do niedzieli 13 stycznia. W budynku przy ul. Bema 54 można było skorzystać z usług Stacji Diagnostycznej, gdzie odbywało się ustawianie świateł.

W budynku przy ul. Rawskiej 3 orkiestra zagrała w piątek w godz. 17:00 - 19:00. W sali gimnastycznej odbywały się pokazy młodych Judoków z  UKS Tomita Judo Elbląg, występ elbląskiego zespołu bluesowego NORD BLUES. Podczas imprezy Uczniowie Z SU wspomagani przez mamę z Rady Rodziców prowadzili licytacje wartościowych i ciekawych fantów m.in. :

 - karnety na nielimitowany  pobyt w  Hotel Młyn Aqua SPA dla 2 osób lub całej rodziny;

 - usługi fryzjerskie ( pielęgnacja włosów, strzyżenie, farbowanie);

 - karnet na relaksacyjny masaż karku, japoński masaż twarzy;

 - wejściówka na obiad dla 2 osób do Marmara Doner Kebab, restauracji Duchówka;

 - wyroby z drewna wykonane przez uczniów naszej szkoły: karmnik, taboret, deska do krojenia itp.;

 - gadżety WOŚP -owe oraz klub TOMITA i wiele innych.

Niektórym czas upływał na kosztowaniu słodkości oraz sałatek w kawiarence "Owocowy Raj w środku zimy", innym na Loterii fantowej.

12 stycznia znowu wróciliśmy na ul. Bema 54, gdzie można było skorzystać z usług naszych wspaniałych fryzjerek. Przez 2 dni z ich usług skorzystało mnóstwo mieszkańców naszego miasta. Właśnie od nich w niedzielę 13 stycznia o godz. 17 wyszedł ostatni klient i ciężkie puszki pojechały do głównego sztabu WOŚP do Ratusza Staromiejskiego.

Składamy serdeczne podziękowania osobom oraz firmom, które przyczyniły się do organizacji 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole.

Dzięki Wam udało nam się zebrać 1934,46 zł. 

Do zobaczenia w przyszłym roku! Spotkajmy się w 28 finale! Myślimy, że będziecie grać z nami do końca świata i 1 dzień dłużej!

Spotkanie z wychowawcami

  • Poprawiono: wtorek, 15 styczeń 2019 09:37
  • Opublikowano: wtorek, 15 styczeń 2019 09:37

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu 16.01.2019 o godz. 16.30 w budynku przy ul. Rawskiej 3 odbędą się spotkania z wychowawcami oraz nauczycielami uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. 

Serdecznie zapraszamy. 

Copyright (c) Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego 2018