Pracownia maszyn sterowanych numerycznie CNC
Pracownia fryzjerska
Pracownia budowlana
Pracownia elektryczna
Pracownia inteligentnych systemów alarmowych
Pracownia mechaniki pojazdowej
Pracownia obróbki ubytkowej ręcznej
Pracownia stolarska

 

            

  

   

  

 

Zmysły w zawodach

  • Poprawiono: środa, 30 październik 2019 14:35
  • Opublikowano: środa, 30 październik 2019 07:59

W dniu 24 października 2019 roku odwiedzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej SPSK w ramach pierwszego spotkania zawodoznawczego z cyklu „Zmysły w zawodach”. Podczas części wstępnej prowadzonej przez doradcę zawodowego młodzież dowiedziała się jak rozpoznać swoje zawodowe predyspozycje. Następnie uczniowie odbyli krótką wycieczkę „szlakiem zawodowym CKZiU”. W kilku pracowniach mogli organoleptycznie doświadczyć zawodowych aspektów szkolnictwa.

To spotkanie utwierdziło nas w przekonaniu, że młodzież ze szkół podstawowych potrzebuje takich spotkań. Ponawiamy zatem naszą ofertę: ósmoklasiści – zapraszamy do nas cool

Wycieczka

  • Poprawiono: środa, 30 październik 2019 07:56
  • Opublikowano: środa, 30 październik 2019 07:56

W dniach 8 i 15 października słuchacze klas VII i VIII uczestniczyli w wycieczce do Kamionka i Nadbrzeża. Celem wycieczki było spotkanie z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w ramach działań profilaktycznych ,,Wczesna prewencja niedostosowania społecznego".

Następnym etapem wycieczki było spotkanie integracyjne słuchaczy wraz z wychowawcami HP, pedagogiem i doradcą zawodowym  przy ognisku i pieczeniu kiełbasek. Można też było skorzystać z wielu atrakcji sportowych i pospacerować wzdłuż plaży w Nadbrzeżu.

Mamy nadzieję, że nasi  słuchacze będą się starać nie popełniać błędów swoich kolegów z ośrodka. A czas spędzony przy ognisku i zajęciach sportowych wpłynie na budowanie zgranych zespołów.

Pierwsze warszaty technologiczne ABPLANALP

  • Poprawiono: środa, 09 październik 2019 07:41
  • Opublikowano: środa, 09 październik 2019 07:39

W dniu 12 września 2019 roku odbyły się w CKZiU pierwsze warsztaty technologiczne ABPLANALP.  Skierowane były do pracodawców z województw pomorskiego i warmińsko – mazurskiego oraz do uczniów uczących się w zawodach mechanicznych. Na obrabiarce Haas VF-2TR prezentowano obróbki pozycjonowane i symultaniczne pięcioosiowe na uchwytach mocowanych za pomocą pneumatycznego systemu ZERO-POINT. Wykorzystywany był także system  szybkiej zmiany mocowania imadło/uchwyt oraz imadło samocentrujące. Natomiast  na obrabiarce Haas ST-20 prezentowano wykorzystanie noży do rowkowania czołowego oraz zasady doboru narzędzi. Pokazywano także mobilną stację  filtracji chłodziwa oraz oprogramowanie  z wykorzystaniem modułów tokarskich i frezarskich programu Esprit CAM. Było wielkie zainteresowanie warsztatami w elbląskim HTEC w CKZiU o czym świadczą załączone fotografie. Należy zaznaczyć, że podobne warsztaty i szkolenia odbywać się będą w sposób cykliczny. Firma ABPLANALP i CKZiU w 2018 roku podpisały umowę o wzajemnej współpracy w zakresie prezentacji nowoczesnych technologii. Zachęcamy pracodawców do udziału w warsztatach, a także do wskazywania swoich potrzeb w zakresie  tematyki szkoleniowej.

Rozpoczęcie KKZ w zawodzie Fryzjer oraz Elektryk - semestr I

  • Poprawiono: czwartek, 26 wrzesień 2019 07:43
  • Opublikowano: czwartek, 26 wrzesień 2019 07:42

W dniu 28.09.2019 r. o godz. 8.00 przy ul. Bema 54 w sali nr 13 odbędzie się spotkanie inauguracyjne dla KKZ Fryzjer i Elektryk - sem. 1.

W tym dniu zostaną Państwo zapoznani z przebiegiem i harmonogramem zajęć, a następnie rozpoczną się pierwsze zajęcia, które odbędą się w sobotę i niedzielę.

Harmonogram zajęć dostępny jest w strefie słuchacza (Strefa słuchacza --> Harmonogramy zajęć)

Copyright (c) Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego 2018